0
Salted Peanuts, 1 oz Pack, 48/Box
$57.72
Delicious, premium roasted peanuts are cholesterol-free. Food Type: Nuts; Flavor: Salted Peanuts; Capacity (Weight): 1 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000760
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks, Tea
Brand: Planters®
| Capacity (Weight): | 1 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts; Kosher Certified |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Salted Peanuts |
| Food Type: | Nuts |
| Global Product Type: | Nuts |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 7.00 in |
Be the first to review “Salted Peanuts, 1 oz Pack, 48/Box” Cancel reply
Related products
-
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.