Special K with Berries Cereal, 2 Bags/Box, 43 oz Box
$33.16
Start your day off right with the simple goodness of Kellogg’s Special K Cereal with Berries, a deliciously crafted, wholesome cereal that loves you back with each healthy spoonful. This filling cereal is made with pleasantly sweet wheat and rice flakes enhanced with pieces of delicious strawberries, to satisfy your taste buds and energize you for the day ahead. Just as nutritious as it is delicious, this breakfast cereal is made with whole grain and provides a good source of fiber along with 11 essential vitamins and minerals to help keep you going strong. Not just for breakfast; you can add some of this tasty cereal to your yogurt for a snack at the office, enjoy it straight from the box after your workout, or use it as the base for a homemade trail mix. However you choose to enjoy it, Kellogg’s® Special K® with Red Berries cereal helps you feed your strength with each irresistible bite. Food Type: Breakfast Cereal; Flavor: Berries; Capacity (Weight): 43 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 43 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Berries |
| Food Type: | Breakfast Cereal |
| Global Product Type: | Breakfast Cereals |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.90 × 12.20 in |
Related products
-
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.