0
Sugar, 0.1 oz Packet, 2,000/Carton
$65.72
Enjoy your sweet moments with Domino Sugar. So go on, sweeten a tea, hot or cold, sprinkle it on cereal. Bake and cook with it too. Whatever you do, just do it with Domino Sugar. This 2,000 count bulk caarton is perfect for restaurant use, office breakrooms, or the kitchen cabinet. Product Packaging: Packet; Premeasured: Yes; Sugar Free: No; Kosher: Yes.
100 in stock
SKU: GRR22000501
Categories: Breakroom Supplies, Candy, Gum & Mints, Condiments, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks, Sweeteners
Brand: Domino®
| Capacity (Weight): | 0.1 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Global Product Type: | Sugar |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Premeasured: | Yes |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 12.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 7.00 in |
Be the first to review “Sugar, 0.1 oz Packet, 2,000/Carton” Cancel reply
Related products
-
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.