0
Wrapped Wood Stirrers, 7.5″, 250/Box
$10.99
Bamboo stirrer is a greener alternative to the traditional plastic cutlery. Comes individually wrapped. Flat coffee stirrer is great for casual use. Ideal for both hot and cold beverages. Color(s): Natural; Color Family: Brown; Material(s): Bamboo; Size: 7.5″.
100 in stock
SKU: BEKBEP90213
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Breakroom Supplies, Classroom Decorations, Cleaners & Detergents, Disinfectants & Sanitizers, Food, Foodservice, High-Density Trash Bags, Janitorial & Facilities, Meals & Snack Bars, Office, Sports Drinks, Straws/Stems/Sticks, Teacher & Classroom Supplies, Trash Bags, Can Liners & Dispensers
Brand: Berkley Square
| Color Family: | Brown |
|---|---|
| Color(s): | Natural |
| Global Product Type: | Wood Stir Sticks |
| Material(s): | Bamboo |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size: | 7.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.74 × 3.23 in |
Be the first to review “Wrapped Wood Stirrers, 7.5″, 250/Box” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.