0
Body Wash, Spring Water Scent, 16 oz, 6/Carton
$82.38
Advanced moisture-attracting formula for lasting lightweight hydration, leaves your skin feeling healthy and smooth. Perfect for use in any facility requiring a quality total body cleansing product, including hotels, fitness clubs, spas and nursing homes. Soap Type: Body Wash; Volume Capacity: 16 oz; Scent: Spring Water; Personal Soaps Application: Body.
100 in stock
| Color(s): | Blue |
|---|---|
| Color(s): | Blue |
| Compliance Standards: | Leaping Bunny Certified |
| Compliance Standards: | Leaping Bunny Certified |
| Global Product Type: | Body Wash |
| Global Product Type: | Body Wash |
| Personal Soaps Application: | Body |
| Personal Soaps Application: | Body |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Flip Top Bottle |
| Product Packaging: | Flip Top Bottle |
| Scent: | Spring Water |
| Scent: | Spring Water |
| Soap Type: | Body Wash |
| Soap Type: | Body Wash |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 16 oz |
| Volume Capacity: | 16 oz |
Additional information
| Weight | 8.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 × 9.50 in |
Be the first to review “Body Wash, Spring Water Scent, 16 oz, 6/Carton” Cancel reply
Related products
-
Standard Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 100/Box
$16.61 Add to cart -
Pressboard Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 14, Black/Black
$11.08 Add to cart -
Pressboard Classification Folders, 2/5-Cut Tab, Expands 4″, 3 Dividers, 8 Fasteners, Legal Size, Earth Red, 10/Box
$170.50 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 14, Light Blue
$12.38 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.