0
Caribou Blend Ground Coffee, 2.5 oz, 18/Carton
$71.68
An inspired merging of sweet, spicy and berry notes for a smooth, relaxing down-to-earth cup of coffee, perfect for any time of day. Beverage Type: Coffee; Flavor: Caribou Blend; Roast Type: Medium; Product Packaging: Fraction Pack.
100 in stock
SKU: CCF008710
Categories: Caffeinated, Coffee, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars
Brand: Caribou Coffee®
| Beverage Type: | Coffee |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 2.5 oz |
| Compliance Standards: | Rainforest Alliance Certified |
| Flavor: | Caribou Blend |
| Global Product Type: | Coffee Fraction Packs |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Fraction Pack |
| Roast Type: | Medium |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 3.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 7.75 in |
Be the first to review “Caribou Blend Ground Coffee, 2.5 oz, 18/Carton” Cancel reply
Related products
-
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.