0
Lavazza Classico Coffee K-Cups, Decaf, 0.41 oz, 22/Box
$27.76
Classico’s balanced roast time produces its signature intense aroma of dried fruits along with its rich and full-bodied flavor. Enjoy this blend as part of your everyday morning coffee ritual. Beverage Type: Decaffeinated Coffee; Flavor: Decaf; Roast Type: Medium Roast; Product Packaging: K-Cup®.
100 in stock
| Beverage Type: | Decaffeinated Coffee |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 0.41 oz |
| Flavor: | Decaf |
| For Use With: | Keurig® K-Cup® System |
| Global Product Type: | Decaffeinated Coffee K-Cups |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | K-Cup® |
| Roast Type: | Medium Roast |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.64 × 3.90 in |

Reviews
There are no reviews yet.