0
Minis Protein Bars Variety Pack, Blueberry/Strawberry, 0.9 oz Bar, 8/Box
$20.11
Perfectly sized to fit in your pocket, this RX Bar Minis variety pack delivers all the real fruit flavor you’re looking for in a mini, portable size. Take these protein bars with you on your next errand run, on the way to the gym, or when you’re just snacking at your desk. With ingredients you can recognize (egg whites, almonds, cashews, dates, and real strawberries or blueberries), take a bite of sweet goodness and enjoy 6 g of protein when you need it most. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Blueberry; Strawberry; Capacity (Weight): 0.9 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 0.9 oz |
|---|---|
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Soy: | Yes |
| Disclaimer Statement: | Contains cashews, almonds, and eggs; may contain peanuts, other tree nuts, milk, and soy. |
| Flavor: | Blueberry; Strawberry |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.60 × 1.71 in |
Be the first to review “Minis Protein Bars Variety Pack, Blueberry/Strawberry, 0.9 oz Bar, 8/Box” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.