0
Raw Turbinado Sugar, 0.16 oz Packet, 200/Box
$14.59
Containing 100% unrefined turbinado sugar grown on the island of Maui, this organic sweetener adds a rich and natural taste to coffee, tea or any other refreshment. Flavor: Raw Sugar; Product Packaging: Packet; Premeasured: Yes; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: SUG83035
Categories: Breakroom Supplies, Condiments, Food, Foodservice, Materials Handling & Storage, Safety & Industrial, Sweeteners, Trailers, Wagons & Wheelbarrows
Brand: Maui Brand
| Capacity (Weight): | 0.16 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified; USDA Organic Certified |
| Flavor: | Raw Sugar |
| Global Product Type: | Sugar |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Premeasured: | Yes |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.37 × 8.43 in |
Be the first to review “Raw Turbinado Sugar, 0.16 oz Packet, 200/Box” Cancel reply
Related products
-
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.