0
SureFlo Retrofit Valve, Liquid Soap, 1 x 3 x 1, Stainless Steel
$123.04
Easy to use valve operates with less than 5 lbs. of force. Durable molded plastic push button. Stainless steel spring. Soap Dispensers Type: For Liquids; Color(s): Stainless Steel; Width: 1″; Depth: 3″.
100 in stock
SKU: BOB211179
Categories: Carrying Cases, Drape Sheets, Facility Maintenance, First Aid & Health Supplies, Furniture, Garment Racks & Hangers, Hangers/Hooks, Janitorial & Facilities, Office, Pad Folios, Personal Care, Restroom Mirrors, Soap Dispensers, Soaps & Dispensers
Brand: Bobrick
| Color(s): | Stainless Steel |
|---|---|
| Depth: | 3" |
| For Use With: | Bobrick Series: B-11, B-12, B-111, B-112, B-201, B-202, B-306, B-310, B-2014, B-2024, B-2111, B-2112, B-3067, B-4063, B-320, B-330, B-576 |
| Global Product Type: | Liquid Soap Dispensers, Manual |
| Green Information: | Post-consumer recycled content varies between 50% to70%. |
| Height: | 1" |
| Soap Dispensers Type: | For Liquids |
| Width: | 1" |
Additional information
| Weight | 0.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 in |
Be the first to review “SureFlo Retrofit Valve, Liquid Soap, 1 x 3 x 1, Stainless Steel” Cancel reply
Related products
-
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, Weekly, 3.38 x 9, 200/Pack
$18.13 Add to cart -
Premium Self-Adhesive Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Brown, 100/Box
$42.02 Add to cart -
Self-Adhesive Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Matte Steel, 100/Box
$28.45 Add to cart -
Pre-Printed Heavy-Duty Reinforced File Pocket, 2″ Expansion, Letter Size, Manila, 15/Pack
$15.99 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.